29. ledna 2024 | memorandum

Memorandum o koaliční spolupráci pro EP 2024

Předsedové hnutí Přísaha a Motoristů sobě Robert Šlachta a Petr Macinka podepsali Memorandum o koaliční spolupráci do eurovoleb. Lídrem společné kandidátky se stal bývalý formulový pilot, mezinárodně uznávaný automobilový expert a politický komentátor Filip Turek.

MEMORANDUM
O KOALIČNÍ SPOLUPRÁCI

 

Občanské hnutí Přísaha
zastoupené předsedou Robertem Šlachtou

a

politická strana Motoristé sobě
zastoupená předsedou Petrem Macinkou

vyjadřují vůli ke společnému postupu v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu, konaných ve dnech 7. – 8. června 2024.

Obě strany se dohodly na následujícím:

• Přísaha a Motoristé sobě vytvoří společnou koaliční kandidátní listinu
• lídryní za hnutí Přísaha je socioložka a odbornice na migrační a azylovou politiku Nikola Bartůšek
• lídrem za Motoristy sobě je předseda strany Petr Macinka
• společným superlídrem kandidátky je bývalý formulový pilot, mezinárodně uznávaný automobilový expert a politický komentátor Filip Turek

Programová shoda v klíčových tématech, která je závazná pro všechny osobnosti na společné kandidátní listině, je následující:

  1. Budu hlasovat PROTI veškerým snahám o narušení práva veta a omezení suverenity České republiky.
  2. Budu hlasovat PRO a aktivně navrhovat striktní a přísnou ochranu hranic před nelegální migrací. Jakákoli podpora masové migrace či následné pokusy o přerozdělování migrantů mezi evropskými zeměmi jsou NEPŘIJATELNÉ.
  3. PODPOŘÍM všechny snahy o zrušení zákazu spalovacích motorů a budu PROTI jakýmkoliv novým pokusům tento zákaz prosadit.
  4. Budu hlasovat a aktivně vystupovat PROTI současné podobě tzv. Zelené dohody pro Evropu (známé jako Green Deal), kterou považuji za ohrožení průmyslu, energetické bezpečnosti a prosperity České republiky i jejích občanů.
  5. Budu vystupovat PROTI veškerým snahám opustit českou korunu a nahradit ji společnou měnou EURO.